תחבורה

מהפכת הגז הטבעי מציגה בשורה לנוסעי התחבורה הציבורית ולבעלי כלי רכב פרטיים. הנעה בגז טבעי תורמת לירידה בעלויות לצרכן ולהפחתת זיהום האוויר.

עתיד חסכוני לרכבים פרטיים

בעלי הרכבים הפרטיים בישראל נושאים בנטל כלכלי משמעותי: עלויות הרכב, עלויות האחזקה וכמובן עלויות התדלוק. עלויות אלה מכבידות מאוד על הוצאות התא המשפחתי.

"דלק גז טבעי" שמה לה למטרה לא רק להוזיל משמעותית, בעד 50%, את עלויות התדלוק לבעלי הרכבים הפרטיים, כי אם להקים תשתית תחנות תדלוק בגז טבעי מדן ועד אילת, אשר תאפשר תדלוקם של רכבים פרטיים ללא כל מגבלה. בנוסף, "דלק גז טבעי" שמה לה למטרה להבטיח לבעלי הרכבים הסבה פשוטה, חכמה ויעילה של רכבם למערכות חדשניות להנעה בגז טבעי.

עתיד ירוק בתחבורה הציבורית

התחבורה הציבורית הינה עורק החיים של תושבי הערים והפריפריה. מאות אלפי אנשים תולים בה את פרנסתם וניידותם. עם זאת, השלכותיה ניכרות ולעיתים מכבידות על איכות החיים.

עליית מחירי הדלקים בעולם גורמת לייקור עלות הנסיעה לצרכן. כמו כן, השפעתן השלילית של פליטת המזהמים מאגזוזי האוטובוסים והמשאיות במרכזי הערים מגיעה לנקודת זיהום אוויר קריטית הפוגמת באיכות החיים העירונית.

המרת נתח משמעותי מצי האוטובוסים העירוני להנעה בגז טבעי מהווה פתרון יעיל, חכם ואופטימלי הנותן מענה לשני האתגרים הללו: הן בעלות הנמוכה בעד 50% מעלות הדלק כיום, והן בהפחתה מאסיבית בכמות המזהמים באוויר והפחתת התחלואה והזיהום במרכזי הערים.

חזון זה עומד בקנה אחד עם היעדים אותם הציבה מדינת ישראל להמרת 30% מתצרוכת הסולר בתחבורה הציבורית להנעה בגז טבעי עד לשנת 2020.